2 lutego 2023 roku, w sali widowiskowej Namysłowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert „Kolędowe Ostatki”, który został zorganizowany przez Izbę Regionalną oraz namysłowski Oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Była to ostatnia okazja do wspólnego kolędowania, która kończyła okres bożonarodzeniowy. Ten nastrojowy koncert kolęd i pastorałek, na długo pozostanie w pamięci wyjątkowo licznej widowni.

Wydarzenie otworzył występ Chóru „MUNDI”, powołanego przez Edmunda Podeszwę, Prezesa współpracującej z naszym Towarzystwem Fundacji „Mundi”. Kolędy i pastorałki wykonywane przez chór zachwyciły wszystkich obecnych. Tego wieczoru ze sceny można było usłyszeć także ukraińskie kolędy i pastorałki śpiewane przez goszczących w Namysłowie Ukraińców, którzy przyjechali do naszego miasta po wybuchu wojny na Ukrainie. Duży aplauz widowni zyskała niezwykle utalentowana Diana Lebediewicz, 8-letnia wokalistka z Kijowa oraz duet Anna i Maria Rudnyk z Radziechowa koło Lwowa. Widowisko uświetnili swym repertuarem członkowie Studia Piosenki współpracujący z Namysłowskim Ośrodkiem Kultury: Cecylia Szymala, Wiktoria Balcerzak, Sandra Klimańska oraz Patryk Dybka, a także młoda namysłowska wokalistka Laura Wróblewska. Podczas koncertu Prezes Fundacji „Mundi”, na ręce Dyrektora NOK Mariusza Jabłońskiego oraz Jadwigi Kaweckiej i Arkadiusza Oleksaka, przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przekazał krótkofalówki, które w ramach pomocy partnerskiej zostaną przekazane do Jaremcza, miasta partnerskiego Namysłowa na Ukrainie i trafią do żołnierzy ukraińskich walczących na froncie. Tego wieczora trwała także zbiórka pieniężna na rzecz Antosia Dziaczuka z Wołczyna, który choruje na SMA.

Na koncert licznie przybyli członkowie i sympatycy naszego Towarzystwa, za co w imieniu Zarządu TMLiKPW Oddział w Namysłowie bardzo dziękujemy. Dziękujemy także wszystkim bohaterom tego wyjątkowego wieczoru, chórzystom, naszym gościom z Ukrainy oraz namysłowskim wokalistom. Bez nich ta niezwykła uczta duchowa, żegnająca magiczny okres Bożego Narodzenia nie byłaby taka sama. Jeszcze raz wszystkim dzięki którym spędziliśmy tak piękne i wzruszające chwile DZIĘKUJEMY!

Jadwiga Kawecka

Prezes TMLiKPW Oddział w Namysłowie